Przedszkole nr 58 im. Czesława Janczarskiego w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://p58.schoolpage.pl

Data publikacji strony internetowej: 2023/02/08
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023/02/08

Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 2022-03-29
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Iwona Pielech p58@edu.um.warszawa.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 22 836 45 13. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna i komunikacyjna
Przedszkole nr 58 im. Czesława Janczarskiego w Warszawie stanowi budynek parterowy, wolnostojący, otoczony ogrodem. Wejście do budynku dla rodziców znajduje się od strony wewnętrznej drogi osiedlowej, wejście dla pracowników znajduje się bezpośrednio od strony ulicy. Przed drzwiami głównymi nie znajdują się żadne schody. Przedszkole objęte jest monitoringiem wizyjnym. Monitoring obejmuje teren wokół placówki: zewnętrzne ciągi piesze prowadzące do budynku. Na ogrodzonym parkingu wewnętrznym są wydzielone cztery miejsca parkingowe. Przy budynku nie ma wydzielonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Dostęp do pomieszczeń jest ograniczony dla osób ze szczególnymi potrzebami – zbyt wąskie drzwi. Toalety w budynku nie są dostosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Każde pomieszczenie w przedszkolu jest oznaczone tabliczką z oznaczeniem funkcji pomieszczenia w języku brajlowskim.  W przedszkolu znajdują się plany rozkładu pomieszczeń wykonane w sposób wizualny,  placówka posiada również udźwiękowiony plan tyflograficzny. W przypadku ewakuacji, zostaje wyznaczony pracownik do pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami, przedszkole posiada matę ewakuacyjną.  Osoby uprawnione mają prawo wstępu z psem asystującym. Pracownicy przedszkola nie posiadają kompetencji w zakresie języka migowego natomiast umożliwiamy skorzystanie z tłumacza języka migowego (PJM) online oraz z pętli indukcyjnej.

Informujemy, że budynek przedszkola nie jest dostosowany do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami  w zakresie dostępności architektonicznej oraz informacyjno-komunikacyjnej.

Dlatego też działając w myśl art. 7. Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, w przypadku potrzeby zapewnienia takiej dostępności prosimy o niezwłoczne poinformowanie o tym fakcie, w celu zapewnienia dostępu alternatywnego pod numerem telefonu: 22 838 45 13 lub e-mailem: p58@eduwarszawa.pl